Практикум "Вступ до Data Science"

"Вступ до Data Science" — це дводенний практикум, який спрямовано на розвиток базових навичок роботи з даними українських дослідників та спеціалістів із різних галузей, які дозволять їм безболісно отримувати знання з даних. Практикум буде основано на персональному досвіді лектора, а також навчальних матеріалах з серії успішних воркшопів з аналізу даних, що проводить Data Carpentry. Цей практикум було переважно розраховано на людей, котрі ще нічого або майже нічого не знають про аналіз даних, але хотіли б цьому навчитися, щоб почати застосовувати в своїх дослідженнях, у роботі або на заняттях в університеті.

 

R Logo

Чому R і RStudio?

R - це одна з найпопулярніших мов програмування, що застосовується в аналізі даних (на рівні з Python), опанування якої не вимагає глибоких знань в програмуванні. Крім того, для полегшення роботи з R, було створено дуже зручний графічний інтерфейс - RStudio, який дозволяє інтерактивно працювати з даними, спостерігаючи результат роботи програми крок за кроком.

Про що саме була мова?

Практикум розпочався з короткого обговорення того, що таке аналіз даних, де він застосовується і навіщо він потрібен. Також у вступній частині ми поговорили про задачу відтворюваності досліджень, яка є однією з основних проблем в сучасній науці. Далі ми перейшли до розгляду базового синтаксису R та принципів роботи в RStudio. Після цього ми розглянули та застосували існуючі способи завантаження даних з різних джерел, їх очистки та зберігання. Учасники дізналися про те, як правильно маніпулювати даними в R: фільтрувати за певною ознакою, підраховувати описові статистики й, нарешті, - візуалізувати результати аналізу за допомогою бібліотеки ggplot2.

В якості прикладів було використано відкриті дані з різних галузей науки, щоб дати найбільш повну картину щодо можливих проблем які можуть виникнути при аналізі різнорідних даних.

Лектор

Дмитро Фішман — науковий співробітник та PhD студент Тартуського Університету в Естонії, дослідник в галузі біоінформатики, член наукової групи “Bioinformatics and Information Technologies” факультету комп’ютерних наук.

Дисертаційні дослідження Дмитра провадяться в галузі обчислювальної імунології, проте, він має досвід роботи в проектах з інших тем, зокрема: персоналізованої медицини, імунопрофілювання хворих на хворобу Альцгеймера, побудови моделей для передбачення псоріазу за концентрацією метаболітів в крові та ін. В університеті Тарту викладає біоінформатику, аналіз даних, машинне навчання та алгоритми. В 2011-2015 рр. - активний учасник та співорганізатор Літньої Школи ААСІМР в Київському Політехнічному Інституті, де займався напрямками, пов’язаними з Data Science та Deep Learning.

Сертифікований інструктор з Data Science в організаціях Data Carpentry та Software Carpentry, які проводять воркшопи для вчених по всьому світу.

Спонсор проекту

Ciklumlogo

Матеріали

 • вступна презентація
 • практикум
  • вступ до R   
  • початок роботи з даними   
  • data frames   
  • пакет dplyr   
  • візуалізація, пакет ggplot2   
  • нормалізація, регресія 
 • доповнення другого дня (про фактори) 

Завантажити всі матеріали одним файлом - (28 MiB)

Подяка

Ми вдячні всім хто допоміг нам з організацією цього заходу.

В першу чергу, це компанія Ciklum, на базі якої проходив практикум. Завдяки Ciklum, що покрила витрати на проведення практикуму, участь в ньому була безкоштовна.

Також ми вдячні асистентам лектора, які в дуже короткі строки погодилися на участь у практикумі та зробили можливим запросити більшу кількість учасників:

 • Олександра Водоп’янова
 • Катерина Багацька
 • Тарас Котов

Також ми щиро дякуємо нашим фотографам - Іванці Д'ячук та Олексі Шведу за чудові фотографії, що надовго зберегуть прекрасні емоції та атмосферу заходу.

Фотографії

Решту фотографій можна побачити в альбомі нашої сторінки на Facebook.

IMG 0150
IMG 9874
IMG 8259
IMG 8251
IMG 8179
IMG 0105
IMG 8223
IMG 8321
IMG 8217
IMG 8209
IMG 9949
IMG 8272
IMG 8214
IMG 0102
IMG 8253
IMG 8220
IMG 8211
IMG 0115
IMG 9897
IMG 9877
IMG 0232-1
IMG 8194
IMG 0165
IMG 8202
IMG 0215
IMG 0240
IMG 8206
IMG 9948
IMG 8233
IMG 8242
IMG 8186